Dziupla Pomysłów

TURNIEJ DOBREGO PISANIA

Informujemy, że do 22 kwietnia należy oddawać prace z  I etapu Turnieju Dobrego Pisania organizowanego przez DZIUPLĘ POMYSŁÓW. Drugi etap odbędzie się 27 kwietnia, w środę, na 8 i 9 godzinie lekcyjnej w sali nr 2.

NASZE SUKCESY NA OCHOCIE

Z radością informujemy, że nasze uczennice odniosły sukces w konkursie recytatorskim MÓWIDŁO organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury „Ochota”. Nagrody zdobyły Małgorzata Mortka z kl. I d i Jagoda Tomaszewska z kl. I c, zaś wyróżnienie – Anna Pałka z kl. I d.

Serdecznie gratulujemy!!!

Jak zwykle w listopadzie, grupa literacka „Dziupla Pomysłów” działająca w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 133 w ramach warsztatów „Daję słowo”, dzieliła się ze słuchaczami własną twórczością. 25 listopada odbył się spektakl literacko – muzyczny zatytułowany „Fotografie życia”. Utwory poruszały tematy przemijania, uczuć, piękna natury, życia i śmierci. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa fotografii wykonanych przez uczniów Gimnazjum nr 133, na których uchwycone zostały różne momenty życia. Spektakl zgromadził liczną publiczność.

Agnieszka Jaros

Autorzy tekstów:

Dorota Dulas, Małgorzata Mortka, Julia Sobczyk, Aleksandra Kopcińska, Zuzanna Kaluga, Izabela Karandys, Julia Łączykowska,  Anna Pałka, Zofia Jędrzejewska,  Julia Badur, Adrianna Stępień, Wiktoria Kunicka,  Gabriela Skorza, Natalia Nowakowska,  Rafał Krawczyk,  Piotr Rondomański, Weronika Kędziora, Agnieszka Jaros

Ponadto wystąpili inni członkowie „Dziupli Pomysłów”: Jakub Józwik, Weronika Kuryłek, Konrad Paradziński, Konrad Radecki

• Szkoła Podstawowa nr 383 im. Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Warszawie
    Szkoła Podstawowa nr 383 w Warszawie, ul. Warszawska 63, 02-495 Warszawa