Nawigacja

Świetlicza szkolna

Świetlica jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed rozpoczęciem lekcji i po zakończeniu zajęć lekcyjnych czekając na rodziców.

Głównym celem działalności świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych i rozwijanie ich zainteresowań. Świetlica spełniając swoją funkcję opiekuńczą będzie starać się rozwijać umiejętności i uzdolnienia dzieci, wyzwalać ekspresję twórczą i kształtować sprawność ruchową. Postaramy się, aby nasze zajęcia uczyły dzieci współdziałania w grupie i kształtowały umiejętność komunikowania się. Stworzymy warunki do wypoczynku, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych. 

W pracy świetlicy planowane są następujące rodzaje zajęć:

  1. Zajęcia ruchowe. Przejawiają się one głównie w grach, zabawach ruchowych, turniejach gier zręcznościowych, wycieczkach i zabawach na powietrzu;
  2. Zajęcia z zakresu literatury, żywego słowa: czytelnictwo, opowiadanie baśni, bajek, legend, oglądanie programów edukacyjnych;
  3. Zajęcia artystyczne. W ich zakres wchodzą: zajęcia plastyczne, umuzykalniające, małe formy teatralne z pokazami.
  4. Zajęcia inne: grafomotoryczne, ogólnorozwojowe, językowe, drama, aerobic.

 

Świetlica szkolna w roku szkolnym 2019/2020 będzie pracować w godzinach 6:30 - 17:30

Aby zapisać dziecko należy wypełnić Kartę Zgłoszenia Dziecka do Świetlicy i złożyć ją w świetlicy szkolej do dnia 31 maja 2019r.

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 383 im. Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Warszawie
    Szkoła Podstawowa nr 383 w Warszawie, ul. Warszawska 63, 02-495 Warszawa
  • 22 6670932
    Dyrektor Szkoły; p. Elżbieta Nowicka

Galeria zdjęć