• Klasy dwujęzyczne

• Szanowni Państwo,

W roku szkolnym 2018/2019 planowane jest utworzenie dwóch klas siódmych dwujęzycznych.

SPRAWDZIAN PREDYSPOZYCJI –  informacje ogólne

Nabór do klasy dwujęzycznej prowadzony jest w oparciu o:

1. sprawdzian predyspozycji językowych,
          2. świadectwo promocyjne do klasy VII SP

Sprawdzian predyspozycji językowych przeprowadzany jest w języku polskim, z wykorzystaniem języka fikcyjnego i mniej znanych języków, bada on predyspozycje uczniów do nauki języków obcych a nie znajomość języka angielskiego.

Test ma formę pisemną, trwa 60 minut.

Test sprawdza umiejętności językowe np.:

– czytanie tekstu ze zrozumieniem,

– uzupełnianie tekstu (zdań) właściwymi wyrazami,

– wyszukiwanie słów o tym samym i przeciwstawnym znaczeniu,

– grupowanie wyrazów w kategorie gramatyczne i znaczeniowe,

– tworzenie odpowiednich (analogicznych) form gramatycznych,

– wyszukiwanie podobieństw między językami,

– analizowanie języka fikcyjnego (tworzenie reguł gramatycznych).

Przedstawione zasady postępowania rekrutacyjnego mają na celu wyłonić uczniów posiadających uzdolnienia językowe a także osiągających wysokie wyniki w nauce.

Przed uczniem w klasie dwujęzycznej stawiane są wysokie wymagania, ponieważ będzie realizował rozszerzony program języka angielskiego oraz będzie się uczył co najmniej dwóch przedmiotów w systemie dwujęzycznym.

W naszej szkole dwujęzycznie nauczane są przedmioty: biologia, wiedza o społeczeństwie. Drugim językiem nauczana jest język angielski.