Świetlica otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:45-17:30.
          Wszyscy wspólnie staramy się, aby było to miejsce przepełnione dobrem i szacunkiem względem drugiego człowieka. Naszym podstawowym zadaniem, jest opieka i zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom oczekującym na lekcję lub na rodziców. Dodatkowo organizujemy szereg interesujących zajęć, aby uczniowie z radością i zaciekawieniem przekraczali próg naszej sali :)
          Wraz z wychowankami spisaliśmy kontrakt, który określa Ich prawa i obowiązki w czasie pobytu w świetlicy. Zależy nam, aby dzieci rozwijały się, doskonaliły oraz bawiły w  miłej
          i przyjaznej atmosferze.

Koła zainteresowań w naszej świetlicy w roku szkolnym 2023/24

Koło polonistyczne "Rozwijanie i wspieranie tworzenia form wypowiedzi'' p. Małgorzata Osińska (środa 10.00 - 10.30 co drugi tydzień)

Koło plastyczne "Przygoda z plastyką" p. Aneta Piras-Boś (poniedziałek 9.00 - 9.45)

Koło plastyczne "Przygoda z plastyką" p. Joanna Grzegrzółka (wtorek 9.00 - 9.45)

Koło w ramach realizacji programu "W karuzeli emocji'' p. Aneta Piras-Boś (środa 9.00 - 9.45 co drugi tydzień)

Koło muzyczne p. Katarzyna Kopycińska (środa 12.45 - 13.30)

ŚWIETLICZAKI NA TROPIE ....PRZYSŁÓW

Kolejny raz bierzemy udział w ogólnopolskim projekcie "Akademia Świetlicowa. Świetliczaki na tropie..... kolorów Świata". Celem projektu jest wychowanie ucznia aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą, uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody oraz działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów.

WARSZTATY WIELKANOCNE W ŚWIETLICY

W marcu w naszej świetlicy odbyły się z uczniami warsztaty wielkanocno - wiosenne. Podczas warsztatów dzieci wykonały wielkanocne ozdoby oraz wysiały owies, który ozdobi wielkanocny stół.

WALENTYNKI

Dzień nie tylko zakochanych ale również dzień pełen życzliwości i sympatii wobec drugiego człowieka. W tym dniu wszędzie dominował kolor czerwony. Uczniowie przygotowywali dla swoich kolegów i koleżanek kolorowe kartki jako symbol sympatii. Największą atrakcją było otwarcie skrzynki z pocztą walentynkową, do której dzieci wrzucały przygotowane przez siebie walentynki dla swoich przyjaciół.

ŚWIĄTECZNY CZAS

Święta Bożego Narodzenia to magiczny i wyjątkowy czas - uczniowie z dużym zaangażowaniem włączyli się w pomoc podczas przygotowywania paczek z zebranych produktów na akcję Szlachetna Paczka. Widać było, że sprawia im to ogromną radość  - i to bardzo cieszy :) Zapowiada się, że wkrótce szkoła będzie miała kolejnych wspaniałych wolontariuszy chcących nieść pomoc zupełnie bezinteresownie.

Wprowadzając świąteczny nastrój w świetlicy uczniowie bardzo aktywnie zaangażowali się także w wykonanie dekoracji, które sprawiły że świetlica stała się bardzo klimatycznym miejscem.

W tym czasie dzieci w świetlicy odwiedził niespodziewany gość, który wniósł dużo radości.

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

W grudniu w naszej świetlicy odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Przybyli na spotkanie rodzice i uczniowie przy kolędach wykonali torebki prezentowe, które na pewno zostaną wykorzystane na niespodzianki dla najbliższych.

11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 9 listopada w naszej szkole miał niecodzienny charakter. Od samego rana czuć było odświętną, patriotyczną atmosferę Narodowego Święta Niepodległości. Kształtując w naszych  uczniach postawę patriotyczną oraz szacunek do symboli narodowych tj.: flaga, godło i hymn, wykonaliśmy podczas świetlicowych zajęć prace plastyczne oraz plakaty nawiązujące do Narodowego Święta Niepodległości.

PRACE Z LIŚCI

Jesienne liście często przypominają swoim kształtem przeróżne zwierzęta, przedmioty czy śmieszne ludziki. Tak naprawdę granice stawia nam tylko nasza wyobraźnia - zapraszamy do obejrzenia galerii przepięknych prac, które zostały wyczarowane przez naszych uczniów - dali się ponieść swojej swojej wyobraźni i dzięki temu z jednego jesiennego liścia każdy stworzył coś "innego - niezwykłego".

ZABAWY KASZTANAMI

Kasztany kocha każde dziecko, a znalezienie nawet jednego w drodze do domu zawsze sprawia, że się uśmiechamy. Można zatem z całą pewnością powiedzieć, że mają w sobie coś magicznego. Co można zrobić z kasztanami? - okazuje się, że pomysłów jest wiele, ale to co najbardziej może nam się z nimi kojarzyć to kasztanowe ludziki. My również takie wykonaliśmy - efekty można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

BIJEMY REKORD...

Nasza świetlica 24 października podczas długiej przerwy przyłączyła się po raz pierwszy do akcji "Przerwa na czytanie ", bicie rekordu w czytaniu na przerwie:)

Jak widać uczniowie włączyli się bardzo chętnie w tę akcję - wspólnego spędzenia przerwy z książką.

ZABAWY W NASZEJ ŚWIETLICY

Uczniowie bardzo lubią zabawy w naszej świetlicy. Bardzo chętnie grają w różne gry dydaktyczne a jeszcze bardziej zabawy konstrukcyjne, które ćwiczą sprawność manualną oraz rozbudzają ich kreatywność. Najpopularniejszą zabawą konstrukcyjną jest budowanie z różnego rodzaju klocków. Przy użyciu klocków dzieci budują bardzo ciekawe konstrukcje, które są niepowtarzalne i dają wiele radości.

CZYTAMY Z SERCEM

Ogólnopolska Akcja Czytelnicza - to inicjatywa czytelnicza i edukacyjna organizowana w ramach obchodów dwóch świąt odbywających się 29 września - Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

We współpracy z biblioteką szkolną, świetlica przystąpiła do udziału w akcji. W ramach podjętych działań udało nam się zrealizować dwa zadania - głośne czytanie tekstów o sercu oraz przeprowadzenie zajęć czytelniczo-plastycznych w oparciu o tekst Michała Filipka "Bajka o sercu". Ponadto uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat serca - jego budowy, funkcjonowania jak również propagowania zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.