• „#AleAkcja z Pekao”

• Szanowni Państwo!

Koszykówka to ulubiona dyscyplina sportowa waszych pociech? Lubią w nią grać?

Jeżeli odpowiedzieliście dwa razy - TAK ten konkurs jest właśnie dla nich:)

Organizatorem Konkursu oraz fundatorem Nagród jest Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna a Patronat honorowy nad Konkursem sprawuje Polski Związek Koszykówki. Zmotywujmy dzieciaki do chwycenia za piłkę, niech ruszą na boiska, podwórka, place i nagrają krótki filmik (do 20 sekund), który pokaże Ich zaangażowanie w grę. Seria podań, zwód, rzut do kosza albo nawet zwykłe kozłowanie – niech poniesie Wasze dzieci sportowa fantazja. Liczy się zespół i dobra zabawa. Koszykówka jest dla każdego!

Wszelkie niezbędne informacje o konkursie oraz regulamin znajdziecie Państwo poniżej:

Jeżeli Wasze pociechy, będą miały ochotę nagrać filmik w szkole, na lekcji wychowania fizycznego lub po lekcjach, służę wszelką pomocą.

Magdalena Boratyńska - nauczyciel wychowania fizycznego.

• GRA MIEJSKA - ORTOGRAFIA MI NIESTRASZNA

• Co by nie mówić, ortografia języka polskiego stanowi wyzwanie zarówno dla młodszych, jak i starszych. W związku z tym Samorząd Uczniowski postanowił grę miejską część pierwsza jesienna poświęcić właśnie temu tematowi. Utworzono  czteroosobowe drużyny z klas 4-8. Zaplanowanych zostało pięć zagadnień ortograficznych : ó, u; rz, ż; h,ch; wielkie i małe litery; pisownia nie. I wreszcie 27 października, który okazał się przepięnym słonecznym dniem, odbyła się gra. W  pięciu punktach  naszego osiedla czekali pełni zaangażowania uczniowie z kl.7a zaopatrzeni w pytania z poszczególnych zagadnień. Drużyny otrzymały mapkę okolicy i pod opieką nauczycieli ruszyły do walki. W każdym punkcie na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 5 minut. Gra okazała się przemiłą przygodą, tym bardziej, że pogoda była świetnym sprzymierzeńcem. Chyba wszystkim grupom udzielił się pęd nie tylko przy rozwiązywaniu zadań, ale i przemieszczaniu się między punktami. Zespoły biegały co sił. W związku z tym dość szybko wywiązały się z zadania. A na zebraniu SU w kolejny piątek ogłoszone zostały wyniki. Oczywiście zadanie liczyło się też do rywalizacji międzyklasowej. Bezkonkurencyjna okazała się klasa 6b, zajmując I miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się kl. 5b, a na trzecim - klasa 6a. Zupełnie dobrze wypadły też klasy na 4-5 miejscach. Wniosek? No cóż... Nie jest źle! Wystarczy naprawdę się skupić i współpracować. Tak nam się spodobało, że na wiosnę planujęmy drugą edycję dotyczącą poprawnej polszczyzny i zamierzamy zaprosić do konkursu wszystkie szkoły z dzielnicy!

Samorząd Uczniowski, Agnieszka Jaros

• PAŹDZIERNIKOWE SPOTKANIE ROMANTYKÓW

• 26 października odbyło się w naszej szkole Pażdziernikowe Spotkanie Romantyków przygotowane przez panią Katarzynę Chojecką. Uczniowie klas: 7a, 6b, 5c i 4c czytali fragmenty utworów romantycznych poetów: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Cypriana Kamila Norwida. Nastrój podkreślały zapalone świece i zdjęcia twórców wyświetlane na ekranie. Widać było zaangażowanie młodzieży i wzruszenie spowodowane obcowaniem z tekstami naszych wieszczów. Mamy nadzieję, że uczniowie będą po nie sięgać jeszcze nie raz.

Katarzyna Chojecka, Agnieszka Jaros - polonistki

• Wicemistrzowie Dzielnicy

• Reprezentacja chłopców naszej szkoły, 26 października brała udział w Mistrzostwach Dzielnicy Ursus w unihokeju. Były to również eliminacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach tych nasi reprezentanci wywalczyli Wicemistrzostwo Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy w kat. dzieci.

Gratulujemy serdecznie

Skład reprezentacji: Szymon Gałan, Adrian Jargiło, Wiktor Rzeczycki, Piotr Binkiewicz, Szymon Matysiak, Adam Piotrowicz, Jan Strzelecki, Jakub Bażant oraz Oskar Radzikowski.

Mariusz Dłużniewski