• PORADY NIE OD PARADY - polecane treści, webinary, szkolenia, filmy, sentencje dla rodziców i nauczycieli

Każdy rodzic chce być najlepszym na świecie, a zanim nim zostanie, układa sobie w głowie receptę na sukces. W praktyce, to rzeczywistość weryfikuje jakimi rodzicami jesteśmy. I kiedy jedni zdają ten egzamin celująco, inni kończą tylko z oceną dostateczną.

Jeżeli jesteś w trakcie swojej rodzicielskiej przygody, to nadal wszystko w Twoich rękach! Nikt nie rodzi się rodzicem, wielu rzeczy trzeba się nauczyć. Zarówno mama, jak i tata mają prawo do popełniania błędów, ale zawsze należy wyciągać z nich wnioski, kierować się dobrem dziecka i być otwartym na zmiany swojego postępowania.

6 WAŻNYCH POWODÓW, DLA KTÓRYCH KAŻDY DOBRY RODZIC POWINIEN SIĘ ROZWIJAĆ:

• Unikniesz wielu popularnych błędów.
          • Doświadczysz łatwiejszego rodzicielstwa.
          • Będziesz miał mniej zmartwień i spokojniejszy sen.
          • Nauczysz się wspierać dziecko w trudnych emocjach.
          • Wpłyniesz pozytywnie na rozwój swojego dziecka.
          • Będziesz możliwie najlepszym rodzicem dla swojego dziecka.

Wszystkie użyte materiały zaczerpnięte z Internetu mają określone źródło pochodzenia.

Kilka słów w kontekście zagrożeń płynących z Internetu

Internet daje wiele możliwości dla rozwoju człowieka, zarówno w sferze poznawczej, społecznej i emocjonalnej. Stanowi bogate źródło wiedzy, daje możliwości komunikacji, uczestnictwa w kulturze, edukacji, rozrywki, rozwija zainteresowania. Jednak obok tych wszystkich dobrodziejstw, nie brakuje również zagrożeń. Analizując to zagadnienie, należy podkreślić, że dorosły internauta jest zdecydowanie lepiej przygotowany do korzystania z tego narzędzia niż nastolatek czy dziecko. J. Zmarzlik w swojej książce mówi, że "dzieci są łatwymi ofiarami, ponieważ nie mają dostatecznego doświadczenia, są ufne i naiwne, a także niestety bardzo samotne w swoich domach, szkołach i coraz mniej bezpiecznych podwórkach".

Po tych kilku słowach już można wysnuć wniosek, że dzieci i młodzież potrzebują edukacji w tym zakresie, ale nim to zrobimy, sami musimy mieć świadomość istniejących zagrożeń, sposobu funkcjonowania świata wirtualnego oraz chcieć poprowadzić nasze dzieci.

Zatem serdecznie zachęcamy do obejrzenie dokumentu pt. "Dylemat społeczny" - przestroga godna uwagi.

👉 https://www.cda.pl/video/130193254e

Interesujący webinar, którego powinien wysłuchać każdy rodzic.

4 techniki, aby uchronić dziecko od bajek, gier
        i Internetu (źródło: AllAboutParenting)

👉 https://bit.ly/gadzety-fb-ads

Do edukacji młodszych dzieci, możemy wykorzystać krótkie bajki z serii "0wce w sieci". Po obejrzeniu każdego odcinaka warto omówić obejrzane treści.

👉  https://sieciaki.pl/tv/0,wszystkie,3/id/75