• DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Szkoła Podstawowa nr 383 im. Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Warszawie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej   https://sp383wawa.edupage.org/?

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklarację sporządzono dnia: 2020-09-22

Deklarację ostatnio aktualizowano dnia: 2021-03-16

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.

Osobą kontaktową jest Elżbieta Nowicka , adres e-mail: sp383@edu.um.warszawa.pl , telefon: 226670932.

Informacja zwrotna

Zgodnie z treścią Statutu Szkoły nr 383 w Warszawie.

Postępowanie odwoławcze

Zgodnie z przepisami prawa oświatowego.

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostosowanie wejść do budynków

Budynek znajduje się na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Orląt Lwowskich. Dojścia piesze są od ulicy Zagłoby i Orląt Lwowskich. Stojaki dla rowerów, kosze na śmieci znajdują się na dziedzińcu szkoły. Część stojaków posiada zadaszenie.Najbliższa stacja PKP Warszawa Ursus-Niedźwiadek znajduje się w odległości do ok. 950m. Dojście na perony jest możliwe za pomocą 2 wind. Najbliższe przystanki autobusowe: Henryka Brodatego 02 (autobusy 187,194, 716), Henryka Brodatego 01,(autobusy 187,194, 716) Władysława Hermana 02 (autobusy 187,194, 716), Władysława Hermana 01 (autobusy 187,194, 716), Ursus-Sanktuarium 01 (autobusy 187,194), znajdują się w odległości do 400m. Najbliższe miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajduje się przy ulicy Zagłoby. W budynku szkoły znajdują się 2 wejścia. Wejście główne posiadające zadaszenie znajduje się od strony ulicy Zagłoby, prowadzą do niego schody, obok schodów znajduje się podjazd dla wózków. Drugie wejście znajduje się od strony ulicy Orląt Lwowskich, schodami w dół prowadzi bezpośrednio do szatni.

Dostosowanie korytarzy

Korytarze na piętrach są szerokie umożliwiające wyminięcie się 2 osób. Wejścia do pokoi oznakowane są tabliczkami. Dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz i pomieszczenia na parterze. Do części korytarza prowadzą schody, obok których znajduje się podjazd dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze, na wprost sali gimnastycznej. W toalecie brak jest przestrzeni manewrowej oraz brak jest przestrzeni do transferu bocznego. Brak systemu przyzywowego. Miska ustępowa umieszczona jest na wprost wejścia na niskiej wysokości i nie jest wyposażona w obustronne poręcze. Umywalka umieszczona jest po praej stronie od wejścia.

Dostosowanie schodów

Dla osób na wózkach dostosowane są schody przy wejściu głównym, obok których znajduje się pochylnia. Wewnątrz budynku szkoły nie ma dostosowanych schodów dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim . Stopnie schodów są proste bez podcięć. Brak czytelnych oznaczeń krawędzi schodów. Schody wyposażone są w jednostronne poręcze.

Dostosowanie wind

Szkoła nie posiada windy.

Dostępność pochylni

Szkoła posiada jedną pochylnię, przy wejściu głównym znajduje się podjazd dla wózków.

Dostępność platform

Szkoła nie posiada dostępnych platform.

Dostępność informacji głosowych

Szkoła nie dysponuje głośnikami naprowadzającymi dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Przy wejściu do szkoły dyżur pełni pracownik służący pomocą.

Dostępność pętli indukcyjnych

W szkole nie ma pętli indukcyjnych.

Dostosowanie parkingów

Przy ulicy Zagłoby znajduje się parking ogólnodostępny z miejscem parkingowym dla osób niepełnosprawnych.

Prawo wstępu z psem asystującym

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Dostępność tłumacza języka migowego

W szkole nie można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego na żądanie.