• Organizacja terapii logopedycznej w Szkole Podstawowej nr 383
          im. Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Warszawie

1. Terapia logopedyczna jest przeznaczona dla dzieci z grup rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego (klas 0) oraz uczniów klas I-III.

Terapią logopedyczną mogą być objęci uczniowie klas starszych, posiadający orzeczenie o potrzebie
                                kształcenia specjalnego.

1. Terapię logopedyczną organizuje się dla dzieci z zaburzeniami artykulacji i mowy.
          2. Terapię logopedyczną w szkole organizuje logopeda, który wyznacza termin zajęć
            oraz częstotliwość spotkań.
          3. Decyzję o zakwalifikowaniu dziecka na terapię logopedyczną podejmuje logopeda. Ustala ją to po wstępnej diagnozie logopedycznej (tzw. badaniu przesiewowym)
            lub badaniu kontrolnym z uwzględnieniem dokumentacji dziecka przedstawionej
            w szkole przez rodziców/opiekunów prawnych oraz na wniosek wychowawcy ucznia.
          4. Nabór dziecka na zajęcia logopedyczne odbywa się każdego roku szkolnego.
            Wrzesień jest miesiącem, w którym odbywają się badania przesiewowe, badania kontrolne oraz analiza dokumentacji (opinii i orzeczeń z poradni psychologiczno-pedagogicznej).

Za termin rozpoczęcia terapii przyjmuje się początek października.

1. Zakończenie zajęć logopedycznych w danym roku szkolnym odbywa się zgodnie
            z terminem zakończenia obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
          2. W przypadku wyrównania bądź złagodzenia zaburzenia artykulacji bądź mowy, stanowiącego powód objęcia ucznia ww. formą opieki, zajęcia logopedyczne mogą zakończyć się wcześniej.
          3. Liczba uczestników zajęć nie może przekraczać 4.