5.10. uczniowie klasy 0c wraz z wychowawcą wybrali się do sklepu w celu poznania zawodu sprzedawcy oraz zakupienia owoców i warzyw. Po powrocie odbyła się degustacja kupionych produktów oraz samodzielne wykonanie soku.
Anna Rydz
5.10. uczniowie klasy 0c wraz z wychowawcą wybrali się do sklepu w celu poznania zawodu sprzedawcy oraz zakupienia owoców i warzyw. Po powrocie odbyła się degustacja kupionych produktów oraz samodzielne wykonanie soku.
Anna Rydz
21.11. klasa 0c udała się do Domu Kultury "Miś" na przedstawienie pt. "Czarodziejskie słowa". W czasie spektaklu uczyliśmy się jak w życiu ważne są magiczne słowa oraz w jaki sposób pomagają pozyskać przyjaciół. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.
Anna Rydz
31.11. uczniowie klasy 0b oraz 0c wybrali się na cmentarz na Gołąbkach, celem uczczenia pamięci poległych żołnierzy w Powstaniu Warszawskim.
Anna Rydz
W dniu 15 listopada klasy V wraz z wychowawcami udały się do teatru Capitol, by przenieść się w świat baśni oglądając przedstawienie pt. ,,Cudowna Lampa Aladyna". Po spektaklu dzieci wzięły udział w warsztatach dotyczących różnic pomiędzy teatrem, a kinem. Następnie w Muzeum Łazienki Królewskie, uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej zatytułowanej: ,,Wędrówki ptaków" oraz ,,Leśne zwierzęta duże i małe". To był bardzo miło i wartościowo spędzony czas.
Agnieszka Szymaniak
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. "Polska Złota Jesień" został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i złożyli swoje prace.
NAGRODZENI:
Klasy 0 - 1:
I miejsce: Amelia Nowak 1c, Gabriela Fijałkowska 1d, Patryk Skrzypek 0a.
II miejsce: Gabriela Lisowska 1d, Jakub Żach 1a, Emilia Kaniewska 0c.
III miejsce: Dorota Dymus 1c, Zofia Monik 1c, Antonina Zięba 0c.
Klasy 2-3:
I miejsce: Nikola Świtałowska 2a, Jakub Niedziółko 3a.
II miejsce: Zofia Wojtas 3a, Aleksandra Szymczak 2a.
III miejsce: Barbara Szydłowska 2b.
Gratulujemy!
Organizatorzy: Anna Rydz i Angelika Cesarczyk.
Dzielnicowa Olimpiada Informatyczno - Językowa
Organizatorem Dzielnicowej Olimpiady Informatyczno – Językowej (zwanej dalej Olimpiadą) jest Szkoła Podstawowa Nr 4 przy ulicy Walerego Sławka 9 w Warszawie. Konkurs odbywa się pod patronatem Burmistrza dzielnicy Ursus.
Nad przebiegiem Olimpiady czuwa Komisja powołana spośród nauczycieli informatyki i języka angielskiego uczących w szkołach na terenie dzielnicy Ursus. Olimpiada przeznaczona jest dla uczniów szkół podstawowych z dzielnicy Ursus.
Etap I jest etapem szkolnym. Odbędzie się do dnia14 grudnia 2018.
Polega na wykonaniu prezentacji multimedialnej w dowolnym programie na temat związany z krajami anglojęzycznymi. Tematem prezentacji będzie kultura jednego z krajów anglojęzycznych. Uczniowie biorący udział w Olimpiadzie samodzielnie wybierają kraj, na temat którego chcą stworzyć prezentacje. Kraje wybierane są spośród następujących: Wielka Brytania, Irlandia, Stany Zjednoczone, Kanada lub Australia i Nowa Zelandia.
Regulamin olimpiady: Dzielnicowa_Olimpiada_Informatyczno_Jezykowa_regulamin_poprawiony.pdf
Osoby odpowiedzialne za Olimpiadę: Ewa Czapla-Janiak, Agnieszka Szymaniak, Katarzyna Warda
21 listopada w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Uśmiechu.
Zapraszamy wszystkich nauczycieli, uczniów,rodziców, pracowników administracji do wspólnego świętowania Dnia Życzliwości i Uśmiechu.
Opiekun SU: Wioleta Myszak
31 października klasy: 0A, 1B, 4B, 8A wraz z wychowawcami i nauczycielem historii – p. Rafałem Krzemieniem udały się na cmentarz na Gołąbkach na mogiły żołnierzy i cywilów poległych w sierpniu i wrześniu 1944 w Powstaniu Warszawskim. Uczniowie uprzątnęli nagrobki i zapalili znicze. Minutą ciszy i modlitwą uczcili cześć i pamięć pochowanych osób.
Sekcja informacyjna SU: Maja Bernatek i Natalia Dudek, kl. 8a,
Opiekun SU: Joanna Gabral-Kwiecień,
Autorzy zdjęć: Monika Gruca, Renata Wachowska.
9 listopada nasza szkoła z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości wzięła udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”. O godzinie 11.11 na boisku szkolnym w obecności sztandaru szkoły, Dyrekcja, uczniowie z klas 0-8 oraz 3 gimnazjum wraz z nauczycielami uroczyście odśpiewali, najgłośniej jak potrafili, wszystkie 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” wraz z refrenem. Uczestnikom nie przeszkodziło nawet wyłączenie się głośnika w trakcie śpiewu. Podkład muzyczny okazał się niepotrzebny, bowiem wszyscy przejęci doniosłością chwili nawet tego nie zauważyli i zaśpiewali hymn państwowy od początku do końca. Warto dodać, że najgłośniej i najpiękniej śpiewali najmłodsi uczestnicy wydarzenia (klasy 0-3), którzy byli do tego świetnie przygotowani przez Wychowawców.
Po uroczystym apelu i wyprowadzeniu sztandaru na boisku szkolnym pozostały klasy 4-8 oraz 3 gimnazjum, które zostały zapoznane z instrukcją „Gry terenowej z okazji Święta Niepodległości” zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski na sali gimnastycznej. W rywalizacji wzięło udział 13 klas, które podzielono na dwie tury. Każda z nich miała do wyboru aż 7 różnych stacji, gdzie mogli wykazać się współpracą oraz sprawnością fizyczną. Stacjom nadano różne ciekawe nazwy – np. „Bubble”, „Chodź, pomaluj mój świat”, „Dziki slalom”, „Po nitce do kłębka” i inne. Aby zwyciężyć każda klasa musiała wykonać zadania na 4 różnych, wybranych przez siebie stacjach w jak najkrótszym czasie. Dzięki odwadze i bohaterskim czynom wielkich Polaków, którzy po 123 latach niewoli doprowadzili do odzyskania przez Polskę niepodległości, młodzież mogła poczuć wolność i swobodę, którą zapewnili im przodkowie. Podczas gry uczniowie pracowali wspólnie na rzecz całej swojej klasowej społeczności tak, jak przed 11 listopada 1918 r. Polacy razem działali, aby móc żyć w wolnym i niepodległym kraju.
Zakończeniem obchodów związanych z setną rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę był udział w uroczystości złożenia kwiatów pod pomnikiem na skwerze Ks. Kazimierza Szklarczyka w dniu 11 listopada. Obok władz dzielnicy Ursus i innych delegacji udział wzięli także uczniowie naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym.
Sekcja informacyjna SU: Kinga Kijak, kl. 3e,
Opiekun SU: Joanna Gabral-Kwiecień,
Autorzy zdjęć: Wioleta Myszak, Renata Wachowska, Joanna Gabral-Kwiecień.
W sobotę 10 listopada 2018 r. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury „Arsus” odbył się koncert laureatów Dzielnicowego Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Ojczyzna mnie woła”. Kuba Jaros - uczeń klasy 6a, który zajął III miejsce w kategorii solistów wykonał piosenkę „Dywizjon 303” popularnego polskiego zespołu rockowego Elektryczne Gitary. Piosenka została napisana w 70. rocznicę Bitwy o Anglię i wspomina londyńską Paradę Zwycięstwa, na którą nie zaproszono Polaków. Kuba Jaros swoim pięknym, mocnym głosem ze znaną sobie charyzmą zaśpiewał o polskich bohaterach podniebnego boju i otrzymał gromkie brawa od licznie zebranej publiczności. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy z rąk Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Dzielnicy Ursus Katarzyny Świtalskiej i Dyrektora OK „Arsus” Bogdana Łopuszyńskiego a następnie wspólnie świętowali przy Urodzinowym Torcie Niepodległej.
Opracowała Małgorzata Kołodziejczyk
30 października uczniowie klasy 0a wzieli udział w interesującej lekcji ornitologicznej. Zajęcia poprowadził tata naszego ucznia, Pan Marek Szokalski - pasjonat ptaków i miłośnik przyrody. Niecodzienna lekcja dotyczyła rozpoznawania gatunków ptaków, środowiska ich życia oraz zasad dokarmiania zimą. Zajęcia wzbogacone były prezentacją multimedialną, ilustrowaną barwnymi zdjęciami skrzydlatych przyjaciół. Wszyscy uczniowie z zachwytem oglądali pokaz, słuchali ciekawych opowieści i chętnie brali czynny udział w lekcji. Na zakończenie, dzieci otrzymały tematyczne kolorowanki i zabrały się do pracy. Zajęcia przybliżyły uczniom świat ptaków oraz zachęciły do obserwacji przyrody. Dziękujemy serdecznie Panu Szokalskiemu oraz z niecierpliwością oczekujemy kolejnych wspaniałych lekcji przeprowadzonych przez rodziców.
opracowała: Renata Wachowska
8 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na 6 godzinie lekcyjnej na sali gimnastycznej zebrali się, ubrani w galowe stroje z akcentami patriotycznymi, uczniowie klas 4-8 oraz 3 gimnazjum wraz z Dyrekcją szkoły i nauczycielami. Po poruszającym okrzyku „Baczność!” i wejściu pocztu sztandarowego wraz ze sztandarem szkoły, sala głośno odśpiewała cały hymn Polski, następnie rozpoczął się apel. Uczniowie z klasy 5B, 6A i 6B opowiadali dzieje Polski, recytowali wiersze i śpiewali patriotyczne piosenki, do tego uroczystego i wzniosłego występu przygotował ich Pan Paweł Hermanowski. Pięknym śpiewom przygrywał Pan Dawid Zarzycki, który zadbał o oprawę muzyczną całej uroczystości. Wygląd sali odzwierciedlał temat Akademii, dekorację przygotowała Pani Marta Rutkowska.
Po obejrzeniu występu na pewno w każdym z uczestników pojawiła się refleksja i duma z odzyskania przez Polskę niepodległości, o którą bardzo długo walczyli nasi przodkowie.
Po części oficjalnej nastąpiło wręczenie nagród za Dzień Kapci. Nagrody wręczyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Zwycięskie klasy – 0A i 4A nie spodziewały się, że zostaną wyczytane na środek sali gimnastycznej i otrzymają dyplom oraz słodki upominek. Radości, uśmiechów i dumy ze zwycięstwa było co nie miara!
.
Sekcja informacyjna SU: Anna Galas, kl. 3e,
Opiekun SU: Joanna Gabral-Kwiecień,
Autorzy zdjęć: Wioleta Myszak, Joanna Gabral-Kwiecień
Dnia 8 listopada uczniowie klasy IIIa uświetnili swoim występem 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przedstawienie zostało przygotowane pod czujnym okiem nauczycieli: Pani Wiesi Delugi, Pani Izy Kuc, Pani Kasi Śledziewskiej i Pani Kasi Maconko. Kilkutygodniowa praca przyniosła radość i oczekiwane efekty wychowawcze, patriotyczne i kulturalne. Odbiorcami prezentowanego widowiska słowno – muzycznego były dzieci z klas 0 – III. Artyści w urzekający sposób zaprezentowali najważniejsze fakty z historii naszego kraju, podkreślając ofiarną walkę i heroiczną postawę Polaków w czasie walki z zaborcami i zrywów niepodległościowych. Było to możliwe dzięki silnej wierze, która dodawała Polakom otuchy i podtrzymywała na duchu w najtrudniejszych chwilach, gdy wydawało się, że nie ma już dla nas ratunku.
Artyści tego dnia poruszyli serca wszystkich zebranych, w dostojny, pełen pietyzmu sposób zaprezentowali najważniejsze momenty w dziejach naszego narodu, brawom i gratulacjom nie było końca. Zaskoczyli nie tylko swoich opiekunów, ale całą zgromadzoną publiczność.
Opracowała: Barbara Sakowska
Apel z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości odbędzie się
w czwartek 8 listopada 2018 r.
dla klas 0 i 1-3 na 5 godzinie lekcyjnej o 11.35
dla klas 4-8 i 3 G na 6 godzinie lekcyjnej o 12.30
Obowiązuje strój galowy!
29 października gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Straży Miejskiej. W spotkaniu wzieli uczniowie klas 0. Podczas spotkania uczniowie zapoznały się z pracą strażnika. Uczniowi mieli okazję wykazać się wiedzą na temat bezpiecznych zachowań i postaw podczas spotkania z obcym człowiekiem. Utrwalono numery alarmowe. Spotkanie odbyło się miłej atmosferze z aktywnym udziałem uczniów.
Opracowała: Patrycja Zaborowska, Aneta Ławruszkiewicz
Dnia 30 października 2018 klasy 0b i 3a z wychowawcami wybrały się do Domu Kultury Arsus na przedstawienie teatralne pt. "Świat Andersena" w wykonaniu Teatru Warszawskiego. Dzieci miały okazję do zapoznania się z wybranymi baśniami, a także do przeżyć związanych z obcowaniem ze sztuką. Wycieczka była bardzo udana. Dopisywała nam pogoda i dobre humory.
Opracowała: Wiesława Deluga
Powered by aSc EduPage