Z największą dumą informujemy, że
DOROTA BOROWIECKA (kl. 3d gim.)
została
LAUREATKĄ
KURATORYJNEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO
Z JĘZYKA POLSKIEGO
Sedecznie gratulujemy i ogromnie się cieszymy!
Z największą dumą informujemy, że
DOROTA BOROWIECKA (kl. 3d gim.)
została
LAUREATKĄ
KURATORYJNEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO
Z JĘZYKA POLSKIEGO
Sedecznie gratulujemy i ogromnie się cieszymy!
Dnia 4 marca 2019 r. klasy 1 a i 1 d były na lekcjach w Muzeum Pałacu króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, gdzie mogły poznać historię oraz dzieje letniej rezydencji królewskiej. W czasie lekcji ,, Z wizytą u króla " dzieci miały okazję podziwiać i zachwycać się pięknem wystroju pałacu spacerując po królewskich komnatach. Zobaczyły wiele interesujących eksponatów pochodzących z dawnych lat. Dowiedziały się, w co ubierał się król i jak nazywały się poszczególne elementy jego stroju. Najbardziej zachwyciła wszystkich sypialnia królowej Marysieńki z wieloma pięknie haftowanymi tkaninami, dużym lustrem w złotej ramie oraz licznymi pamiątkami z jej życia. Na koniec odbył się konkurs wiedzy o pałacu ijego mieszkańcach. W nagrodę za aktywny udział w lekcji dzieci otrzymały książeczkę.
Następną lekcją były warsztaty plastyczne pt,, Bursztynowa korona" podczas, których dzieci własnoręcznie wykonywały i ozdabiały koronę. Była to bardzo twórcza i ciekawa praca, w którą zaangażowali się wszyscy.
Lekcje w Wilanowie były interesującą formą nauki dla wszystkich uczniów.
Katarzyna Maconko
Szanowni Rodzice!
Nasza placówka bierze w tym roku udział w kampanii Rowerowy Maj. Kampania będzie promować dojazdy dzieci do szkół i przedszkoli w aktywny sposób, na rowerze czy hulajnodze. Cała akcja rozgrywa się w maju, ale organizatorzy zaczynają już teraz przygotowywać się do tego intensywnego czasu. Zależy im, abyście Wy, Rodzice, mieli jak największy wpływ na bezpieczeństwo swoich dzieci podczas tego miesiąca.
Poniżej znajduje się link do ankiety, stworzonej przez koordynatorów Rowerowego Maja – pracowników Zarządu Dróg Miejskich m. st. Warszawy. Zebrane odpowiedzi posłużą do przygotowania materiałów informacyjnych, warsztatów z bezpieczeństwa na drodze, a także do działań związanych z pracami nad infrastrukturą drogową w Warszawie. W kampanii bierze udział 100 tysięcy dzieci – to naprawdę ogromna skala, a Wasz głos będzie usłyszany i może mieć realny wpływ na drogową sytuację w Warszawie!
Wypełnienie ankiety nie jest obowiązkowe, jednak pomoże przy dopasowaniu samej akcji i towarzyszących jej działań edukacyjnych jak najbardziej do potrzeb Waszych i Waszych dzieci. Wypełnienie ankiety zajmuje 15 minut, można bez problemu zrobić to na telefonie. Ankieta będzie aktywna przez tydzień, do czwartku 14.03.
Oto link do ankiety: https://rowerowymaj.
Zachęcamy gorąco do jej wypełniania!
Zuzanna Smoczyńska
Koordynator Kampanii Rowerowy Maj
Organizatorem konkursu jest Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczna placówka doskonalenia nauczycieli.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego, którzy dobrowolnie zadeklarują w nim swój udział.
Głównym celem Konkursu jest wyłonienie najciekawszego komiksu utworzonego na podstawie powszechnie znanych i opublikowanych baśni, podań i legend Mazowsza.
Jest to czwarta edycja Konkursu. IV edycja Konkursu została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika.
Terminarz Konkursu
11 lutego 2019 r. – ogłoszenie Konkursu
15 kwietnia 2019 r. – termin przesyłania prac konkursowych wraz z dokumentami zgłoszeniowymi
15 maja 2019 r. – ogłoszenie wyników Konkursu
28 maja 2019 r. – uroczyste wręczenie nagród
Regulamin konkursu: regulamin-2019(1).pdf
Dokumenty potrzebne do udziału w konkursie znajdują się na stronie konkursu: http://komiks.oeiizk.edu.pl/dokumenty.html
Do ostatniego, III etapu Dzielnicowej Olimpiady Polonistycznej zakwalifikowały się uczennice:
1. Zuzanna Bartosik - 8a
2. Konstancja Kuźma - 8a
3. Paulina Soból - 8a
4. Laura Klajn - 3d gimnazjum
Gratulujemy i trzymamy kciuki! :)
We wtorek 26 lutego 2019 r. dzięki życzliwości Rady Rodziców odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas 0, 1 i 2 sp z autorką książek dla dzieci Barbarą Szelągowską i ich ilustratorką Moniką Jędrychowską, które zapoznały dzieci z procesem powstawania książki i jej budową - od pomysłu do druku i sprzedaży w księgarni. Ciekawe opowiadania i dowcipne wierszyki zachęcały dzieci do odgadywania zagadek i udziału w zabawach. Dzieci dowiedziały się również, jak powstają ilustracje, skąd czerpane są pomysły i jak różnorodne materiały są wykorzystywane podczas pracy twórczej. Najwięcej emocji budziła ogromna stonoga Jadzia, bohaterka jednego z opowiadań.
Spotkanie było bardzo inspirujące i zachęciło uczniów do tworzenia i ilustrowania własnych wierszyków i opowiadań.
Przygotowała: Małgorzata Kołodziejczyk
„Wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…
wtedy proste „dziękuję” zawiera wszystko, co chcemy wyrazić!”
Uczniowie, wychowawcy, nauczyciele i dyrekcja Szkoły Podstawowej
składają serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom
klas 8 i 3 oddziałów gimnazjalnych
za zorganizowanie tegorocznego Balu Absolwentów.
Państwa pomoc i zaangażowanie umożliwiły zrealizowanie tego przedsięwzięcia.
Jeszcze raz serdecznie Państwu dziękujemy!
"Baśnie, podania i legendy Mazowsza w komiksie"
Konkurs dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego
Organizatorem konkursu jest Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczna placówka doskonalenia nauczycieli.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego, którzy dobrowolnie zadeklarują w nim swój udział.
Głównym celem Konkursu jest wyłonienie najciekawszego komiksu utworzonego na podstawie powszechnie znanych i opublikowanych baśni, podań i legend Mazowsza.
IV edycja Konkursu została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika.
Wydawnictwa „Głos Nauczycielski”, „Biblioteka w szkole” oraz „Biblioteka – Centrum Informacji” objęły IV edycję konkursu patronatem medialnym.
Terminarz Konkursu:
11 lutego 2019 r. – ogłoszenie Konkursu
15 kwietnia 2019 r. – termin przesyłania prac konkursowych wraz z dokumentami zgłoszeniowymi
15 maja 2019 r. – ogłoszenie wyników Konkursu
28 maja 2019 r. – uroczyste wręczenie nagród
Regulamin konkursu: regulamin-2019.pdf
Link do strony konkursu: http://komiks.oeiizk.edu.pl/konkurs.html
Dokumenty do pobrania: Dokumenty.zip
W dniu 26 lutego, o godzinie 8.30 uczniowie klasy Ib, Ic – (40 osób) wraz z 4 opiekunami – panią Barbarą Sakowską, Joanną Piasecką, Katarzyną Kopycińską oraz panią Martą Kacprzyńską spotkali się przed budynkiem szkoły. Dziesięć minut później wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wyruszyli autokarem do Centrum Nauki Kopernik. Po wyjściu z autokaru wszyscy ,,szybkim krokiem” ruszyli w stronę CNK. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogli tam poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Dzieci aktywnie i twórczo szukały rozwiązań, nie bały się eksperymentu, stawiały sobie ambitne zadania, uwzględniając ryzyko i biorąc odpowiedzialność za rezultaty. Czerpały radość z nauki i opierając się na jej osiągnięciach, zachęcały również innych do krytycznego myślenia i poznawania świata.
Wyjazd okazał się bardzo udany i owocny w nowe doświadczenia. Nasza szkoła pokazała po raz kolejny, że jest otwarta na ciekawe formy edukacji i zaspakaja potrzeby uczniów.
Opracowała: Barbara Sakowska
Rozpoczynamy IV warszawską edycję kampanii Rowerowy Maj. Kampania jest świetną okazją do edukowania przez zabawę. Jej celem jest dostarczanie radości i zdrowej rywalizacji, ale także wyrabianie dobrych nawyków i pokazywanie dobrych manier na drodze.
Organizatorem Rowerowego Maja jest m.st. Warszawa i Zarząd Dróg Miejskich wraz z Pełnomocnikiem Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej. Pomysłodawcą kampanii Rowerowy Maj jest miasto Gdańsk, a sama kampania ma charakter ogólnopolski.
Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzyma naklejkę i zaznaczoną obecność w dzienniku. Dla najaktywniejszych przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody. Rywalizacja toczy się na kilku poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym.
Jak to działa?
Zachęcamy żeby we wszystkie majowe dni szkolne dotrzeć na lekcje aktywnie, to znaczy na rowerze, hulajnodze, rolkach, deskorolce. To nierzadko wyzwanie, zarówno dla uczniów jak i spieszących się zwykle rodziców. Jednak zapał dzieciaków sprawia, że trudno im odmówić.
Regulamin: REGULAMIN_KAMPANII_ROWEROWY_MAJ_2019.pdf
Wszystkie niezbędne informacje oraz podsumowanie poprzednich edycji znajdują się pod linkiem: http://rowery.um.warszawa.pl/rowerowy-maj/2019
Koordynatorzy szkolni: Ewa Czapla-Janiak, Agnieszka Szymaniak
Dnia 24 stycznia Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować nietuzinkowy konkurs o nazwie „Rozpoznaj nauczyciela po zdjęciu z dzieciństwa”. Już w listopadzie przedstawiciele SU zgłosili się z prośbą do wszystkich nauczycieli w szkole by wypożyczyli swoje zdjęcie z czasów gdy byli mali i chodzili do przedszkola lub szkoły. Prośba uczniów spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem, dzięki dostarczonym fotografiom można było urządzić konkurencję podzieloną na dwie kategorie wiekowe.
Dla klas młodszych (0-3) Samorząd Uczniowski wybrał zdjęcia tylko tych nauczycieli, którzy są wychowawcami w klasach 0-3, a następnie poprosił uczniów o dopasowanie karteczek z nazwiskami nauczycieli do zdjęć, które ich przedstawiały. Na kartkach z nazwiskami znalazły się drobne rysunkowe podpowiedzi aby ułatwić uczniom wybór. Natomiast w klasom starszym (4-8 i 3 gimnazjum) przedstawiciele SU zaprezentowali zdjęcia nauczycieli uczących różnych przedmiotów i bez dodatkowych podpowiedzi poprosili uczniów by dopasowali nazwiska nauczycieli do ich zdjęć. Trzeba przyznać, że zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli których Samorząd spotykał w klasach, zabawa była znakomita. Jak się okazało wcale nie tak łatwo było rozpoznać niektórych nauczycieli, wygląd wielu osób bardzo się zmienił od czasów dzieciństwa.J
Konkursowi towarzyszył śmiech i dobra zabawa, a dla klas które dopasowały prawidłowo najwięcej nazwisk do zdjęć czekały drobne słodkie nagrody. Mamy nadzieję, że w następnych latach uda się zorganizować kolejne edycje tego konkursu i coraz więcej nauczycieli będzie brało udział w tej miłej zgadywance.J
Zapraszamy do obejrzenia galerii wszystkich zdjęć z tego wydarzenia (proszę kliknąć na zdjęcie):
Opiekun SU: Joanna Gabral-Kwiecień
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 383 zaprasza wszystkich rodziców przyszłych uczniów odziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych zainteresowanych zapisaniem dziecka do Szkoły Podstawowej nr 383 na spotkanie informacyjne dotyczące organizacji roku szkolnego 2019/2020.
Spotkanie odbędzie się 14 lutego 2019r. (czwartek) o godzinie 18:00 w sali gimnastycznejj w budynku Szkoły Podstawowej nr 383 przy ul. Warszawskiej 63.
Dyrektor SP 383 zwraca się z prośbą o przybycie bez dzieci – spotkanie jest przeznaczone dla osób dorosłych.
Dla rodziców uczniów klas ,,0'', obecnie uczęszczających do naszej szkoły spotkanie nie jest obowiązkowe.
Choć na początku stycznia za oknem było jeszcze szaroburo i zimno, to w naszej szkole w dniach 16,17 stycznia pojawiło się wiele radości i ciepłych kolorów. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurencję międzyklasową pod nazwą „Dzień Kolorów”. Cała zabawa polegała na tym, by w danym dniu każdy z uczniów posiadał chociaż jeden element ubrania w kolorze przewodnim. 16 stycznia był to kolor czerwony, natomiast 17 stycznia kolor niebieski. Trzeba przyznać, że to właśnie klasy najmłodsze (0-3) były nieocenionymi mistrzami w przebieraniu się i walce o nagrody – w każdej z tych klas wszyscy albo prawie wszyscy uczniowie poprzebierali się w ubrania (spodnie, bluzki, bluzy, skarpetki, buty) w kolorach przewodnich. Oczywiście nie należy zapominać o klasach starszych, które również chętnie wzięły udział w konkurencji i walczyły o punkty wliczające się do Konkurencji Międzyklasowej, w której zbierają punkty od początku roku szkolnego. J
W kategorii:
Uczniowie przebrani w kolorowe ubrania nabrali pozytywnej energii do pracy, która udzieliła się również nauczycielom. Nikt od tego czasu nie poddaje się smutnym zimowym nastrojom. Samorząd Uczniowski ma nadzieję, że ta radość i optymizm będą trwać aż do samej wiosny, która niebawem zacznie pojawiać się za naszymi oknami.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, rozdanie nagród wkrótce!
Zapraszamy do obejrzenia galerii wszystkich zdjęć z tych wydarzeń (proszę kliknąć na zdjęcie):
Opiekun SU: Joanna Gabral-Kwiecień
Szanowni Państwo,
z ogromną przyjemnością informujemy, że stypendia za wyniki w nauce osiągnięte w I semestrze
roku szkolnego 2018 / 2019 otrzymali następujący uczniowie:
ODDZIAŁY GIMNAZJALNE
Miłoszewska Aleksandra |
Miłoszewska Zuzanna |
Mordzak Julia |
Paczkowska Zuzanna |
Liwińska Patrycja |
Białokos Patrycja |
Brzeszkiewicz Piotr |
Karwacka Karolina |
Karwacka Paulina |
Luzak Luiza |
Wypych Zuzanna |
Adamczyk Natalia |
Banasiak Anna |
Borowiecka Dorota |
Chojecka Małgorzata |
Domińczak Maria |
Gadzalska Maja |
Gołębiowska Aleksandra |
Góra Kinga |
Grzesiak Adrianna |
Jarosinski Kacper |
Kluk Robert |
Konowrocka Matylda |
Kurzawa Alicja |
Śledziewski Mikołaj |
Winter Wiktoria |
Wojnicki Adam |
ODDZIAŁY SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Łukawska Weronika |
Markowski Mikołaj |
Rogalska Agata |
Wallin Nina |
Maruszewska Maja |
Orzechowski Maciej |
Strzelczyk Mikołaj |
Adamczuk Lidia |
Czarnecki Błażej |
Jaros Jakub |
Juszczyk Natalia |
Kras Michalina |
Mazur Krzysztof |
Stokowski Karol |
Antoniuk Aleksander |
Bartosik Zuzanna |
Rachwalska Emilia |
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.
Z ogromną radością informujemy, że uczennica kl. 3d gimnazjum
Dorota Borowiecka zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego
w Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego.
Dorotce serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!!!
Beata Przybylska-Patucha
,, Miś pluszowy, miś kudłaty, biały, czarny lub łaciaty. Wszystkie Misie My kochamy"
18.02.2019 w naszej szkole odbyły się warsztaty dla dzieci ,,Zakręcone Misie". Podczas zajęć każdy uczeń stworzył swoją niepowtarzalną maskotkę. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, a swojego ,,nowego" pluszaka zabrały do domu.
Patrycja Zaborowska
,,Kazdy misie bardzo lubi i nie ważne czy jest mały czy duży"
Dnia 18.02.2019 uczniowie klasy 0b brali udział w kreatywnych warsztatach pt.,,Zakecone Misie".
Podczas zajęc dzieci własnoręcznie stworzyły swoją maskotkę. Tego dnia uśmiech z buzi dzieci nie schodził, bo nic tak nie cieszy jak samodzielnie stworzona zabawka.
Aneta Ławruszkiewicz
Szanowni Państwo,
W zakładce ,,Plan lekcji'' znajduje się aktualny rozkład zajęć obowiązujący od dnia 21.01.2019r
Sławomir Tomporowski
Dnia 14 lutego uczniowie klasy 0b świętowali Walentynki, a kolor czerwony zdominował stroje dzieci. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich pojęc jak miłość, szczęście i przyjaźń.
Aneta Ławruszkiewicz
Miło nam poinformować, że dwoje uczniów z naszej szkoły Maciej Makowiecki z kl. 3b oraz Aleksander Antoniuk z kl. 8a zakwalifikowali się do eliminacji okręgowych w Młodzieżowej Olimpiadzie Wiedzy o Społeczeństwie. Drugi etap już w marcu! Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Agata Dybcio
Powered by aSc EduPage