Apel Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych
List Mazowieckiego Kuratora Oświaty do rodziców i uczniów
List prezydenta m. st. Warszawy do rodziców i opiekunów
Zmiany w Rekrutacji w trakcie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach i szkołach
Wnioski przyjmowane będą do 20 marca. Rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów:
1. Wysłanie skanu wniosku i pozostałych dokumentów drogą mailową na adres placówki. Adres mailowy: sp383@edu.um.warszawa.pl, numer telefonu placówki 22 667 09 32
2. Dostarczenie dokumentów w wersji papierowej do placówki. W placówce zachowane są zaostrzone reguły sanitarne: płyn do dezynfekcji rąk, ograniczony kontakt z pracownikami, zachowanie odpowiedniego - 1.5 metrowego dystansu między obecnymi w budynku. Ewentualne konsultacje udzielane są wyłącznie telefonicznie i mailowo.
W wypadku niemożności otrzymania z zakładu pracy zaświadczenia, placówki będą przyjmować oświadczenia rodziców o ich późniejszym dostarczeniu dokumentów.
Odwołanie zajęć w szkole
Szanowni Państwo,
w związku z decyzją władz oświatowych o zamknięciu szkół do 25 marca 2020r. informuję, że od dnia 12 marca do 25 marca zawiesza się zajęcia dydaktyczno - wychowawcze w naszej placówce. Wyjątkowo tylko w czwartek i piątek (12 i 13 marca) szkoła będzie pełniła dyżur opiekuńczy (w godzinach 7:00 - 17:00), jednak z uwagi na trudną sytuację i duże zagrożenie rekomenduję pozostawienie dzieci w domach.W przypadku wątpliwości, zapytań i konieczności powiadomienia szkoły o zakażeniu członka rodziny lub kontakcie z chorym należy skontaktować się z sekretariatem placówki telefonicznie(22 667 09 32).Proszę śledzić na bieżąco wiadomości w dzienniku elektronicznym.
Szczegóły w komunikacie:https://liblink.pl/QUwI8IJ3bG
Z wyrazami szacunku,
Elżbieta Nowicka - dyrektor szkoły
Wizyta w TVP
W dniu 4 marca klasy 2b i 2c wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu oznak wiosny do Łazienek Królewskich. Najbardziej przyciągały naszą uwagę budowle rozsypane po parku. Dziwiły nas zwierzęta (wiewiórki, które podchodziły blisko, nie okazując lęku). Chętnie zatrzymywaliśmy wzrok na barwnych rabatach wiosennych kwiatów i robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Zespół parkowo - pałacowy opuściliśmy zachwyceni. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w TVP. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od słynnego Studia 2, potem zobaczyliśmy inne pomieszczenia, gdzie wykonuje się scenografię do seriali telewizyjnych. Następnie mogliśmy na własne oczy zobaczyć, jak przygotowuje się audycje, które można oglądać w TVP. Zdobyliśmy wiele ciekawych informacji o pracy w telewizji.
Były pamiątkowe zdjęcia, otrzymaliśmy breloczki z logo TVP. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.
Opracowała: Barbara Sakowska
Rekolekcje wielkopostne
Rekolekcje wielkopostne w dniach 16-18 kwietnia
Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego
„Zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego 2020 roku: ,,Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.”
Spacerki edukacyjne
Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami do udziału w lekcjah muzealnych, spotkaniach połączonych ze zwiedzaniem oraz spacerach po Starówce z przewodnikiem.
Za nami pierwsze spotkanie w Muzeum Geologii, którego gmach został zaprojektowany przez znanego architekta Mariana Lalewicza. Na uwagę zasługuje fakt, że muzeum prowadzi działalność naukowo-badawczą. Znajdują się tutaj liczne interesujące eksponaty, efektowne okazy minerałów, skał, szkielety wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej. Wszystkim bardzo podobała się lekcja muzealna, a oto dowód na to...
Już wkrótce 1 marca kolejne spotkanie - szlak malarza Canaletta na Krakowskim Przedmieściu. Postaramy się odnaleźć obrazy Mistrza i porównamy Warszawę osiemnastowieczną z tą współczesną.
Zastanowimy się, po co królowi potrzebni byli artyści.
Do zobaczenia!
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Wioleta Myszak
Monika Gruca
Walentynkowe warsztaty czekoladowe
Dnia 06.02.2020r uczniowie klas 1b,c,d i 0a,b,c wzięli udział w Walentynkowych warsztatach czekoladowych. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się, jak i z czego powstaje czekolada. Przeżyli słodką przygodę, podczas której poznali praktyczne zastosowanie czekoladowych technik, jak również samodzielnie wykonali i ozdobili czekoladowa walentynke. Na czas warsztatów każde dziecko otrzymało strój cukiernika. Dodatkową atrakcją była fontanna czekoladowa, z której mogli skorzystać wszyscy uczestnicy warsztatów. Było bardzo słodko i czekoladowo. Aneta Ławruszkiewicz, Patrycja Zaborowska
5
Spotkanie z przyrodnikiem panem Grzegorzem Soszką
Spotkanie z przyrodnikiem panem Grzegorzem Soszką
W ostatni dzień przed feriami, 7 lutego 2020 roku klasy szóste i siódme wzięły udział w spotkaniach z przyrodnikiem, pracownikiem warszawskiego ZOO panem Grzegorzem Soszką.
Gość bardzo ciekawie opowiadał o organizmach mórz i oceanów, które miał okazje poznać podczas pracy i nurkowania. Pokazał różnorodne okazy zgromadzone w czasie licznych podróży.
Zdradził wiele sekretów z życia zwierząt. Uczniów szczególnie zaciekawiło życie i zwyczaje hipopotamów. Największym jednak wydarzeniem, które wywołało wyjątkowe emocje było poznanie Kasi i Kubusia - wężów hodowanych przez pana Grzegorza. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Opracowała: Aleksandra Adamus
54
Spotkanie informacyjne dotyczące organizacji roku szkolnego 2020/2021 dla klas pierwszych oraz oddziałow przedszkolnych
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 383 zaprasza wszystkich rodziców przyszłych uczniów odziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych zainteresowanych zapisaniem dziecka do Szkoły Podstawowej nr 383 na spotkanie informacyjne dotyczące organizacji roku szkolnego 2020/2021.
Spotkanie odbędzie się 28 lutego 2020r. (piątek) o godzinie 18:00 w sali gimnastycznejj w budynku Szkoły Podstawowej nr 383 przy ul. Warszawskiej 63.
Dyrektor SP383 zwraca się z prośbą o przybycie bez dzieci – spotkanie jest przeznaczone dla osób dorosłych.
Dla rodziców uczniów klas ,,0'' obecnie uczęszczających do naszej szkoły spotkanie nie jest obowiązkowe
Sztandar dla naszej szkoły
Szanowni Państwo,
Samorząd Uczniowski prowadzi w szkole zbiórkę funduszy na zakup pierwszego sztandaru dla naszej Szkoły Podstawowej. Chcielibyśmy aby udało się zakupić sztandar, który będzie nam towarzyszył podczas uroczystości szkolnych, dzielnicowych oraz innych o charakterze oficjalnym. W tym roku będzie miała miejsce beatyfikacja naszego Patrona, Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Dlatego chcielibyśmy aby nasza szkoła była w stanie nabyć sztandar i z dumą uczestniczyć w obchodach tego ważnego wydarzenia.
W związku z tym bardzo prosimy Państwa o wsparcie finansowe - podczas zebrania Rodziców (5 lutego, środa) przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego będą zbierali środki na ten cel.
Z góry bardzo serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.
Samorząd Uczniowski
Jakub Jaros, Maja Maruszewska i Mikołaj Markowski
Wycieczka do Ośrodka Edukacji Technicznej "Pinokio"
21 stycznia uczniowie klas 3A i 3B wybrali się na wycieczkę do Słomczyna do Ośrodka Edukacji Technicznej "Pinokio". Na początku wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących obróbki drewna. Mogliśmy obejrzeć od środka pracownię stolarską, gdzie stolarz zaprezentował pracę na maszynach stolarskich pokazując obróbkę drewna. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem wysłuchaliśmy, jak tworzy się z drewna różne przedmioty np. ramy okienne, meble, figurki. Po prezentacji odbyły się gry i zabawy edukacyjne utrwalające i sprawdzające zdobytą przez nas wiedzę.
Kolejną najciekawszą częścią wizyty w OET „Pinokio” było wykonanie najprawdziwszych zegarów przy wykorzystaniu materiałów pochodzących z obróbki drewna. Każdy zegar stworzyliśmy samodzielnie! Zaczynając od szlifowania deseczek papierem ściernym, poprzez sklejanie wszystkich elementów klejem, naklejanie cyfr, a kończąc na montowaniu mechanizmów poruszających wskazówkami i zakładaniu wskazówek.
Po wykonaniu zegarów udaliśmy się do drewnianej chatki, w której przygotowano dla nas ognisko, na którym samodzielnie upiekliśmy pyszne kiełbaski. Nie zabrakło zabaw ze śpiewem cudownej Pani Beatki Bartoń oraz kupowania pamiątek. Wróciliśmy do szkoły z pięknymi, własnoręcznie wykonanymi zegarami i ogromnymi uśmiechami na twarzach. Efekty naszej pracy można podziwiać na zdjęciach…
88Informację opracowały: Katarzyna Goździewska i Agnieszka Prus,
Autorzy zdjęć: Joanna Gabral-Kwiecień,
Katarzyna Goździewska
DZIEŃ ORTOGRAFII W NASZEJ SZKOLE
24 stycznia zorganizowany został w naszej szkole Dzień Ortografii poświęcony pisowni ą, ę, -om, -em. Przygotowały go panie polonistki przy współpracy klasy 7 a. Na drzwiach sal na drugim piętrze pojawiły się zabawne zdania pomagające zapamiętać tę pisownię. Autorami byli uczniowie klas 7 a, 6 a, 6 b. Klasy 4-7 uzupełniały krótki tekst przygotowany przez uczniów klasy 7 a, mający na celu utrwalenie pisowni. Zdobyto wiele nagród - piątek i szóstek z ortografii. Nie zabraklo też happeningu - uczniowie starali się usiąść na korytarzu tak, by powstała litera ą, a potem ę. Trzeba przyznać, że było trochę trudności.... ale i dużo radości. Mamy nadzieję, że te chwile przyczynią się choć trochę do wyczulenia na pisownię wyrazów z ą i ę.
Opracowała: Agnieszka Jaros
4
XIII Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej (1-8). Opłata za konkurs wynosi 10 zł.
Przykładowe arkusze znajdują się na stronie internetowej w zakładce "Jak się przygotować": https://www.swietlik.edu.pl/glowna
Konkurs składa się z I etapu, który zostanie przeprowadzony w naszej szkole:
17 marca 2020 roku.Bardzo prosimy o zgłoszenia chęci uczestnictwa w klasach 1-3 do nauczycieli-wychowawców, w klasach 4-8 do nauczyciela przyrody i biologii.
Zapisy i wpłaty przyjmujemy do 5 lutego 2020 roku.
Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie!
Aleksandra Adamus i Joanna Gabral-Kwiecień
BAL KARNAWAŁOWY
W środę, 10 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy dla dzieci z klas 0 - III. Na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, Batmana … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. W przerwie zabawę umilił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił uczniom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok :)
12opracowały: Barbara Sakowska i Renata Wachowska
Szkolenie pt. "Ja też wiem, jak udzielić pierwszej pomocy"
Czy wiesz jak udzielić pierwszej pomocy? To ona może uratować komuś życie - pomóc przetrwać do przyjazdu karetki.
Bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy. Zapoznali się z podstawowymi czynnościami ratowniczymi, przypomnieli sobie numery alarmowe oraz procedury wzywania pogotowia ratunkowego.
Były to doskonałe zajęcia - połączenie zabawy z przekazywaniem istotnej wiedzy, które może przynieść nieoceniony efekt - uratowanie życia !
4opracowała: Renata Wachowska
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie